Magazín o investovaní

Média

Investičná konferencia ta3
Podporujeme ženy v investovaní

Posledné vydanie Magazínu X sa nieslo v znamení žien v investovaní. Snažíme sa tak ženy v tejto oblasti ešte viac vzdelávať a motivovať a práve vďaka pozvaniu na Investičnú konferenciu ta3 24. januára 2024 v Bratislave, sme mohli o tejto téme hlbšie diskutovať.

Monika Hamed, šéfredaktorka Magazínu X o investovaní, tak spolu s ďalšími zaujímavými spíkrami zdôraznila dôležitosť edukovania žien finančnej gramotnosti, ktorá im umožní nezávislosť a slobodné rozhodnutia.

„Ženy by mali investovať z rovnakých dôvodov ako muži. Mali by sa na investíciu pozerať ako na nevyhnutnosť, ktorá im zabezpečí vyššiu kvalitu života. Potrebné je začať čím skôr, keďže aj s malými čiastkami vedia dosiahnuť veľké výsledky,“ podotkla Monika Hamed.

Investovanie nie je len pre bohatých a mužov. V Proxente majú celkovo ženy v priemere o 24 % nižšiu investíciu ako muži, no v skupine od 18-35 rokov je to naopak, ženy majú investíciu až o 41 % vyššiu ako ich mužskí rovesníci.

Aké sú ženy investorky?
Ženy sú zodpovedné investorky. Sú opatrnejšie, viac si preverujú informácie a postupne nadobúdajú sebavedomie. V prípade riskantnejšej voľby tak dokážu správnejšie vyhodnotiť investíciu a risk u nich častejšie znamená zisk.

Chcem sa podeliť

Facebook
Twitter
LinkedIn