Magazín o investovaní

Média

brokerka

Adriana Pukan Gallaiová
Proxenta si ma našla sama

Adriana Pukan Gallaiová pracuje v Proxente takmer desať rokov a pozícia brokerky je pre ňu ako stvorená. Aj keď je momentálne na rodičovskej dovolenke, ani počas nej nezaháľa. Hoci sa jej okolo nôh motá rozkošný synček Gregor, chvíľu na prácu si dokáže nájsť každý deň.

Vyštudovali ste masmediálne štúdiá v Nitre. Ako ste sa dostali do Proxenty?

Hneď po štátniciach som si našla prácu v jednej malej outsorcingovej spoločnosti, kde som pracovala na oddelení marketingu a reklamy. No v tom čase vrcholila kríza, firma znižovala stavy, a tak som po necelých dvoch mesiacoch zostala bez práce. Krátko na to ma oslovila firma Einon na prácu maklérky. Nemala som čo stratiť, tak som si povedala, prečo nie. A o pár mesiacov dostala firma ponuku prestúpiť do Proxenty. Majitelia sa dohodli a odvtedy pôsobím aj ja v Proxente. Čoskoro to už bude desať rokov. Takže ja som sa o prácu v Proxente nemusela uchádzať, Proxenta si ma našla sama.

Na akej pozícii ste odštartovali svoju kariéru v Proxente?

Ako broker som začínala a ako broker pôsobím dodnes. No medzitým som si vyskúšala aj prácu senior brokera, vedúceho zamestnanca, odborného garanta, vedúceho oddelenia vzdelávania a vnútornej kontroly či osoby zodpovednej za GDPR.

A stále vás práca brokera baví?

To je ťažká otázka. Snažím sa, aby som svoju prácu vždy dobre a zodpovedne odviedla. No nie vždy sa darí. Raz ste hore, raz ste dole. Ale tak je to asi všade. Keď som začínala, veľa som pracovala a netrpezlivo čakala na výsledky. Potom zrazu prišiel zlom a klienti začali prichádzať a investovať viac a viac. Vyhovuje mi byť maklérom. V tejto práci som sa našla a baví ma. Nie je to stereotypná práca a to ma baví. Teraz už mám veľa šikovných kolegov a môžem trochu poľaviť, keďže aktuálne je pre mňa prvoradé moje dieťa.

Darí sa vám skĺbiť materstvo s pracovnými povinnosťami?

Deň patrí synovi, noc práci. To znamená, že kým je Gregor hore, venujem sa iba jemu a domácnosti. Žijem normálny mamičkovský život, chodím so synom von, na bicykel, v lete sa kúpeme, v zime sa zas sánkujeme. Okrem toho varím, periem, suším, vysávam… A večer, keď malý zaspí, sadám si za notebook a pracujem. Keď mám dohodnuté nejaké stretnutie alebo potrebujem odovzdať dokumenty, idem na 2 – 3 hodinky preč a môj manžel alebo kamarátka mi Gregorka postrážia. No nie vždy to bolo takto. Keď bol menší, nemohla som sa od neho ani pohnúť. Teraz už má vyše 2,5 roka, takže je rozumnejší a mamičke dá občas “voľno”.

Ani neviem, či sa vás mám opýtať na relax. Je vôbec možné, aby ste si v takomto hektickom životnom temple našli čas aj na oddych? Kedy a ako si “dobíjate baterky”?

Jasné, že viem oddychovať. Vždy som túžila po dome so záhradou a bazénom, takže si to teraz naplno užívam. Úplne mi stačí, keď si len tak ľahnem na ležadlo a pozorujem svojho syna, kvety, stromy… Veľa času trávime aj s našimi skvelými susedmi, z ktorých sa už stali kamaráti, takže spolu opekáme, varíme, pečieme dobroty a zhovárame sa.

Súkromný život máte ukážkový. No zakrátko sa vám skončí rodičovská dovolenka a vrátite sa do práce. Máte nejaký nesplnený sen v súvislosti s vašou profesiou?

Mám a je už roky nemenný. Chcem byť stabilnou, úspešnou a aktívnou súčasťou predajného tímu Proxenty a starať sa o klientov minimálne na takej úrovni ako doteraz.

Chcem sa podeliť

Facebook
Twitter
LinkedIn